• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/djceyhun01
  • https://twitter.com/DjCeyhun
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

                         
www.ahmetcansever.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66265.6852
Euro6.28326.3084
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret5952

CEYHAN EMNİYETİNDEN YİNE ÖRNEK PROJE

Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekleme koordinesinde, COGEP (Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Cocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında geleceğimizin teminatı gençler bilgilendirildi.

CEYHAN EMNİYETİNDEN YİNE ÖRNEK PROJE

Örnek Müdür Tıranksız’dan, Öğrenciler İçin Örnek Proje


Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekleme koordinesinde, COGEP (Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Cocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında geleceğimizin teminatı gençler bilgilendirildi.

Ceyhan Emniyetinin düzenlediği projeler kapsamında yürütülen ‘Umutlu Yarınlar’ isimli bilgilendirme toplantısı Murat Göğebakan Kültür Merkezinde düzenlenlendi. Törene ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zeliha Altıntaş, Toplum Destekleme Amiri, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti ve CRT Medya Grubu Başkanı Şahin Özer, Yerel ve Ulusal Yaygın Medya temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende öğrencileri bilgilendiren eğitmenler, bilinçsiz kullanılan sosyal medyanın gençler için büyük bir tehlike olduğunu vurgulayarak, “Sosyal medya paylaşımlarımıza özen gösterelim. Sosyal medya kullanırken ahlaki değerlerimizi göz ardı etmeyelim ve özellikle özel hayatımızı sosyal medyaya olduğu gibi aktarmayalım. Bizim mahremimiz olan fotoğraflarımızı sosyal medya da yayınlamayalım. Bunu çoğaltacağımız çok örnekler var. Bizim gençlerden isteğimiz, sosyal medyayı bilinçli kullanmaları. İnşallah bu seminerler de verilecek bilgiler, sizlerin doğru sosyal medya kullanımını sağlayacaktır” diye konuştu.

Konu ilgili görüştüğümüz ilçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız, Sosyal Medya kullanımının, günümüzde çığ gibi büyüdüğünü belirterek, "Ceyhan da sürekli göç alan bölgelerde bulunan ve göçle gelen çocukların yoğun olarak öğrenim gördüğü 5 liseden, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi, İMKB Anadolu Lisesi, Yarsuvat Kız Anadolu Meslek Lisesi, Ceyhan Anadolu Lisesi, İmam Hatip Anadolu Lisesi nde bulunan toplam 3000 öğrenciye Sosyal Medya kullanımı ve Sosyal Medyanın Terör ile sokak eylemlerine alet edilmesi konularında TEM Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce görevlendirilen personellerimiz ile geleceğimizin teminatı ögrencilerimize, bilgisayarın ve sosyal medyanın zararlarını anlatıp bilgilendirme ve bilinçlendirme gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencincilerin katıldığı seminerde sosyal medyanın doğru kullanımı ve zararları da anlatıldı.

67 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın