• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/djceyhun01
  • https://twitter.com/DjCeyhun
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

                         
www.ahmetcansever.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66265.6852
Euro6.28326.3084
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret5952

ADANA YOLSUZLUĞU UNUTMADI !

“Başkan Sözlü, Memleketin Yolları Yerine, Kendi Tarlasına Yol Yaptı”

ADANA YOLSUZLUĞU UNUTMADI !
“Başkan Sözlü, Memleketin Yolları Yerine, Kendi Tarlasına Yol Yaptı”

CEYHUN HABER;
Adana Büyükşehirde göreve geldiği ilk yıl yollar için devletten ödenek aldığı iddia edilen Başkan Hüseyin Sözlü’nün Ceyhan, Yumurtalık, Kozan ve bazı ilçelerde yol yapmak yerine kendi tarlasına özel yol yapması tepkiyle karşılandı.

Adana’da merkez ve birçok yerden hizmet yapmadığı için tepki alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kendi memleketi Ceyhan’da insanları çileden çıkaran yol sorunu ile kimseden oy isteyemediği öğrenildi. Cumhur İttifakına güvenen Sözlü, çalışanlarına talimat vererek, “Kapı, kapı gezerek rakiplerimi karalayın. Örgütler ile işbirliği yaptıklarını söyleyin” talimatı verdiği konuşuldu. Çalışanlarını 5 ay maaşsız bıraktığı dönemde Ceyhan’ın İsalı mahallesinde 3,5 milyonluk tarlanın yanı sıra yine İsalı mahallesinde 27 dönüm 375 metrekare 600 milyar değerindeki tarlayı da almaya çalıştığını sadece belgelerle CEYHUN HABER yazdı.

KENDİ TARLASINA ÖZEL YOL
Sözlü ailesinin İsalı mahallesinde aldıkları tarla ve kullandıkları mera alanlarına ulaşım sağlamak için, belediye imkanları kullanılarak özel yol yaptığı iddia edildi. Dağlar taşlar delinerek milyonlarca para harcanan bu yolların karayolları ile alakası olamadığı görüntülendi. Adana’nın Ceyhan ve bir çok ilçelerinde yolsuzluk insanları canından bezdirirken, Sözlü’nün kendi tarlalarına yol yapması unutulmadı.

BABASI MÜDÜR, KARDEŞİ VEKİL, ORTAĞI MUAMMA
6148 sayılı Ticari Sicil Gazetesinde yayınlanan bölümde Başkan Sözlü'nün sahibi olduğu Sözlü Tarım'ın, babası Ali Sözlü'yü müdür olarak 10 yıllık görevlendirdiği, yerine vekalet eden Sedat Sözlü'nün alım işlerine baktığı, şirkete ortak olarak çok genç yaştaki E.P.’nin hissedar olduğu belirlendi.

Öte yandan geçtiğimiz yıllarda Başkan Sözlü'ye ait Sözlü Tarımın girişimleri ile Ceyhan'a bağlı İsalı mahallesinde 3,5 milyon değerindeki 26 tek parça 225 dönüm tarlayı almak için hak sahiplerinden ihaleye çıkarmalarını istediği, 2017/955 esas sayısı ile hak sahiplerine tebligat gönderilirken, dava açılması dâhilinde piyasa değeri 3,5 milyonu geçen tarlaları sahiplenmek istediğini, aradan fazla zaman geçmeden Sözlü Tarımın yine İsalı mahallesinde 27 dönüm 375m2 tarlayı da almaya çalıştığı 147 parsel 2017/1334 esas sayılı hak sahiplerine gönderilen yazı ile belirlendiğini belgelerle sadece CEYHUN HABER yayınladı.

Haber : CEYHUN ÖZER
Video : İsalı Mah. Meraları/30 Mayıs 2017


66 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın